Планета нагрівається: у Гренландії зафіксували аномальну спеку

Аномальна спека, що покидає Європу, попрямувала в бік Гренландії. Другому за величиною льодовиковому щиту планети загрожує рекордне танення.

Про це повідомляє УНН з посиланням на Еuronews

Всесвітня метеорологічна організація ООН опублікувала результати спостережень, згідно з якими острів виявився фактично в центрі нової температурної аномалії. За даними ООН, за один тільки липень Гренландія втратила 160 мільярдів тонн льоду за рахунок поверхневого випаровування, при тому що до початку літа погодних аномалій на острові не було.

Це призвело і до танення арктичних льодів – в середині місяця їх площа скоротилася настільки, що ледь не побила антирекорд.

З протилежного боку Льодовитого океану Арктику розігрівають лісові пожежі в Сибіру, а також на Алясці і в Канаді. За даними британської преси, вони вже привели до виділення в атмосферу 120 мільйонів тонн вуглекислого газу. Це більше річного обсягу промислових викидів більшості країн, і це наймасштабніший одноразовий викид з початку століття, зафіксований засобами супутникового спостереження.

Реклама

Залишити коментар