Нацрада замовила вже понад 150 FM-частот для прикордонних регіонів, Чернівецька область отримає 23

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення протягом першого етапу розвитку телерадіомовлення на прикордонних територіях замовила 154 FM-частоти для прикордонних районів.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський на пресконференції “Завершення першого етапу розвитку телерадіомовлення на прикордонних територіях України” у вівторок в Укрінформі.

“Ми визначили 15 прикордонних областей, для яких маємо масштабно замовити і привести туди радіостанції, провайдерів. Визначили прикордонні райони – їх 86 – де будемо працювати і навіть населені пункти, де має бути встановлено обладнання мовників… Таких населених пунктів 133 вздовж усього державного кордону… Разом із концерном РРТ, разом з Українським державним центром радіочастот було зроблено великий обсяг робіт і заповнення заяв за формою Р2 і, відповідно, ми замовили на сьогоднішній день 154 FM-частоти”, – сказав Костинський.

Він уточнив, що ця кількість стосується лише прикордонних районів України.

Так, для прикордоння Вінницької області Нацрада замовила 3 частоти, для Волинської області — 8, для Житомирської — 3, Закарпатської — 22, Запорізької — 7, Івано-Франківської — 2, Луганської — 12 частот, для Львівської області — 15 частот, Миколаївської — 2, для Одеської — 23, Рівненської — 4, Сумської — 14, Харківської — 7, Чернівецької — 23, Чернігівської — 9 частот.

“За об’єктивними обставинами, оскільки не все залежить від УДЦР, залежить багато від наших військових, від міжнародної координації і позиції наших сусідів, ми, звичайно, отримуємо не всі частоти, які замовили, але більшість отримуємо і це дозволить нам побудувати повноцінний пояс інформаційної безпеки”, – зауважив Костинський.

За словами члена Нацради, на сьогодні вже отримано 27 FM-частот у 12 областях України саме для потреб розвитку українського радіомовлення у прикордонних районах. У Львівській області вже є частоти для 6 населених пунктів, Закарпатській — 4, Волинській — 3, Рівненській — 3, по 2 в Чернігівській, Одеській, Запорізькій і по 1 частоті вже є для потреб прикордоння в Житомирській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Харківській і Миколаївській областях. Також Нацрада отримала для прикордонних районів Луганської області 4 частоти, які невдовзі будуть видані за спрощеною процедурою.

Реклама

Залишити коментар