Відключення водоканалів з квітня не буде – Кабмін

У Кабміні кажуть, що вирішили питання з відключенням 1300 підприємств з квітня.

Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити дію безстрокових договорів держпідприємства Укрінтеренерго з водоканалами, поки останні не знайдуть іншого постачальника електроенергії або не перейдуть в статус захищеного споживача. Про це в четвер, 28 березня, повідомляє прес-служба КМУ з посиланням на віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

“Це рішення дозволить працювати водоканалам, які поки не мають іншого постачальника. Додатково, уряд дав можливість водоканалам укладати з Укрінтеренерго договори про реструктуризацію заборгованості за електроенергію”, – повідомив Зубко.

Зазначається, що уряд спільно з депутатами підготував законопроект №9406 щодо безперебійної поставки електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді і прийняття якого дозволить водоканалам не платити авансові внески.

“Можливості платити авансову плату водоканали не мають. Принцип їхньої роботи зрозумілий всім – вони поставляють воду тільки після того, як отримають плату від населення, оптових і промислових споживачів. А на це йде щонайменше місяць. Тому прийняття цього закону є вкрай необхідним”, – наголосив віце-прем’єр.

У свою чергу голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Оксана Кривенко повідомила, що споживачі, які перебувають на постачанні у держпідприємства Укрінтеренерго як постачальник “останньої надії, і які не змогли знайти іншого контрагента після закінчення 90-денного терміну, продовжать купувати у нього електроенергію за вільними цінами.

Таким чином, вдасться уникнути масових відключень проблемних категорій споживачів – в першу чергу водопостачальних і вугледобувних підприємств.

Разом з тим, наголошує Кривенко, споживачі, які мають заборгованість перед Укрінтеренерго, зобов’язані її реструктуризувати.

За даними НКРЕКУ, заборгованість за е/е споживачів ППН з початку року склала 1,8 млрд грн. Найбільше заборгували вугледобувні держпідприємства (583 млн грн), КП Вода Донбасу (180 млн грн), Аульський водовід (близько 100 млн грн).

Реклама

Залишити коментар