У Міністерстві фінансів пояснили, яка процедура зберігання вільних коштів органами місцевої влади

За даними Державної казначейської служби, у 2018 році місцеві органи влади розмістили на депозитах в держбанках 18 млрд грн коштів загального фонду та 8 млрд грн коштів спеціального фонду.

З одного боку, це дозволило підзаробити на відсотках. З іншого, засвідчило, що місцевим органам влади або не дуже потрібні гроші на фінансування проектів, що малоймовірно, або вони погано планують свої витрати, що неприйнятно.

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Зазначається, що уряд дозволив органам місцевої влади протягом року тримати на депозитах тільки кошти спеціального фонду.

Оскільки це рішення було сприйняте неоднозначно, у міністерстві спростовують кілька найбільш резонансних тверджень.

По-перше, як йдеться у повідомленні, уряд не забирає гроші з місцевих бюджетів. Натомість він примушує ефективніше планувати видатки місцевих бюджетів, щоби кошти одразу йшли в роботу, а не “зависали” на рахунках.

По-друге, рішення уряду не забороняє місцевим органам влади акумулювати тимчасово вільні кошти, а наполягає на використанні для цього інших фінансових інструментів.

Також, з огляду на те, що йдеться передусім про кошти, за рахунок яких повинні фінансувати інфраструктурні проекти, такі видатки не призведуть до розгортання інфляції. Натомість рівномірне витрачання коштів на впровадження проектів допоможе ліквідації українського феномену стрімкого зростання ліквідності в кінці року, що негативно впливає на інфляцію.

Як повідомили у міністерстві, Державний бюджет на 2019 рік було ухвалено вчасно, що дозволило місцевим органам влади вчасно ухвалити свої бюджети і відповідно почати процес проведення тендерів ще в кінці 2018 року. При переході на середньострокове бюджетне планування місцеві органи влади зможуть проводити тендери завчасно. Такий підхід до планування на місцевому рівні буде впроваджено у 2019 році. Тому потрібно вже вчитись планувати і розподіляти фінансування проектів протягом року, а не фінансувати все в кінці року.

Як повідомляли раніше, посадовці Чернівецької міської ради обурені постановою Кабінету міністрів України, згідно з якою міським радам забороняється зберігати тимчасово вільні бюджетні гроші на депозитних банківських рахунках.

Фото – vkurse.ua.

Реклама

Залишити коментар