У Чернівцях чиновники незадоволені тим, що Кабмін заборонив містам зберігати вільні кошти на депозитах

Посадовці Чернівецької міської ради обурені постановою Кабінету міністрів України, згідно з якою міським радам забороняється зберігати тимчасово вільні бюджетні гроші на депозитних банківських рахунках.

Про це йдеться у публікації агентства УНІАН.

Секретар Чернівецької міської ради Василь Продан заявив, що таке рішення неминуче спричинить недоотримання доходів місцевими бюджетами.

“Ризики такого рішення Кабміну очевидні – це недоотримання доходів бюджету. Умовно кажучи, торік завдяки тому, що міськрада зберігала частину вільних коштів на депозитах, місто отримало десятки мільйонів гривень. Зараз їх не буде. Для чого це робиться? Мені не зрозуміла мотивація уряду. Раніше Гройсман розказував, що класно і вигідно розміщувати гроші в облігаціях державної позики під 17% річних, але з умовою, що півроку місто не може зняти ці гроші. Коли вільні гроші міста ставляться на депозит у державному банку, і ми їх повернути можемо буквально за добу, то звичайно, що краще, щоб вони перебували на депозиті, аніж просто на казначейському рахунку”, – сказав він.

Заступник начальника фінансового управління Чернівецької міської ради Тетяна Цимбалюк зазначила, що вчора управління підготувало й направило звернення до Асоціації міст України та Кабінету міністрів щодо вжиття заходів та, відповідно, захисту інтересів органів місцевого самоврядування.

“Тому що право на розміщення тимчасово вільних коштів на депозитах регламентується Бюджетним кодексом. М’яко кажучи, це перевищення повноважень Кабінету міністрів України, адже ця постанова Кабміну – все-таки підзаконний нормативно-правовий акт. Тому, звичайно, що ми будемо ініціювати, щоб усе-таки право збереження вільних грошей на депозитах було збережене за місцевими радами. Це наше право, передбачене законом “Про місцеве самоврядування”, розпоряджатися коштами місцевих бюджетів”, – сказала вона.

За її словами, станом на сьогодні, на депозитах розміщено 127 млн грн вільних грошей міського бюджету Чернівців. Це кошти і загального, і спеціального фонду міського бюджету. Раніше було проведено конкурс, і за його результатами переможцем визначили державний банк “Укргазбанк”, який дав найкращу ставку – 15,25% річних. Міськрада має право щоденно поповнювати цей депозит або знімати з нього гроші для потреб фінансування міста.

“Це такий механізм, який не означає, що кошти постійно на певний термін “відволіклися”. Ми щоденно аналізуємо й перевіряємо, згідно заяв по фінансуванню. І, відповідно, після цього приймаємо рішення щодо розміщення чи зняття цих грошей. Це постійний живий процес. Перевага зберігання грошей на депозитах – це джерело для наповнення дохідної частини міського бюджету. Тобто, кошти не просто лежать на рахунку, а реально працюють на міський бюджет, даючи можливість залучити додатковий ресурс, який потім може бути спрямований на потреби територіальної громади”, – додала Цимбалюк.

“Що ж до ризиків після такого рішення Кабміну – ми в першу чергу не зможемо залучити якісь додаткові надходження до міського бюджету. І, звичайно, це – звуження прав органів місцевого самоврядування” – підкреслила чиновниця.

Як відомо, 23 січня Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках.

Реклама

Залишити коментар