У Почаївській лаврі перевірили наявність святинь за списком 60-х років

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник 5 грудня провів ревізію на території Почаївської лаври у Тернопільській області. Цінності перевіряли згідно з описом 60-х років.

Про це повідомили в Інформаційно-просвітницькому відділі Української православної церкви (Московського патріархату).

Перевірку наявності зареєстрованих “експонатів” здійснювали в Успенському соборі, Троїцькому соборі, монастирських келіях, архієрейських будинках, дзвіницях і надбрамному корпусі.

“У результаті перевірки всі святині виявилися на місті”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, 23 листопада перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова заявила, що комісія Мін’юсту скасувала рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври за релігійною організацією “Почаївська Свято-Успенська лавра”. Цю організацію очолює митрополит Української православної церкви (Московського патріархату) Володимир (Мороз), теперішній настоятель Почаївської лаври.

Згідно з повідомленням міністерства, таким чином комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

У Московському патріархаті натомість заявили, що Почаївська лавра і надалі перебуває в їхньому “законному користуванні”.

Реклама

Залишити коментар