Почаївська лавра більше не належить УПЦ Московського патріархату – Мін’юст

Українська православна церква Московського патріархату більше не має права на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині.

Таке рішення прийняло Міністерство юстиції, передає “Громадське”.

За словами заступниці глави Мін’юста Олени Сукманової, комісія відомства з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

“Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту було підписано сьогодні”, — заявила Сукманова 23 листопада.

Зазначається, що члени комісії визнали незаконною передачу в користування Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці та надбрамного корпусу Почаївської лаври.

“Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, — резюмувала Сукманова.

Фото – radiosvoboda.org.

Реклама

Залишити коментар