ЗМІ оприлюднили інформацію про захоплених Росією українських моряків

Військово-морські сили Збройних сил України не підтверджують, але й не спростовують інформацію про імена полонених моряків, які були оприлюднені в ЗМІ.

25 листопада російські прикордонники і сили спецпризначення здійснили напад на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдовий буксир “Яни Капу”. Це сталося, коли вони поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

За наявними даними, у полон росіян потрапило 23 українські моряки. За повідомленням “Радіо Свободи”, серед них можуть бути:

Богдан Небилиця, старший лейтенант ВМС України, Сумщина.

Про перебування командира малого броньованого артилерійського катеру “Нікополь” у полоні росіян повідомляє журналістка видання “Лівий берег” Вікторія Гера.

“Він був серед тих курсантів Академії ВМС ім. Нахімова в Севастополі, які відмовилися присягнути Росії і співали гімн України, коли російські військові спускали з флагштока український прапор і піднімали свій. Небилиця разом з іншими курсантами, що не перейшли на службу Росії, закінчував своє навчання в Інституті Військово-морських сил Одеської морської академії. З 2016 він отримав диплом і був призначений командиром “Нікополя”, – зазначає вона.

Для випускника 2016 року Богдана Небилиці першим місцем служби був ракетний катер “Прилуки” на посаді командира ракетно-артилерійської бойової частини. Згодом офіцера було призначено командиром малого броньованого артилерійського катеру “Нікополь”.

На початку листопада він був одним із тих, хто готувався командувати “Айлендами”, які передали Україні Сполучені Штати Америки.

Андрій Артеменко, 24 роки, Новоукраїнка (Кіровоградщина).

Про те, що цей український моряк опинився у полоні росіян, повідомляє перша віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.

Його батько Анатолій Артеменко розповів, що син уклав вже другий контракт з Військово-морськими силами Збройних сил України. Востаннє він спілкувався з Андрієм півтора тижні тому.

Водночас громадянська дружина моряка Марина Уманець розповіла журналістам, що востаннє спілкувалася з ним увечері 23 листопада.

“Перед відходом він говорив, що вони повинні перебазувати корабель в Бердянськ, просто переправити його. Він сказав, що будуть переходити цей Керченський міст. Був начебто дозвіл на перехід”, – розповіла вона.

Андрій Ейдер, 18 років, Одеса.

Про нього теж повідомила Ірина Геращенко. Батьки Андрія Ейдера підтверджують, що він справді потрапив у полон до росіян, однак пишуть, що наразі не володіють будь-якою офіційною інформацією про його стан, а тому не можуть коментувати ситуацію. Водночас вони наголошують, що пишаються своїм сином.

Роман Мокряк, 31 рік.

Про те, що капітан малого броньованого артилерійського катеру “Бердянськ” теж потрапив у полон, повідомляє проект “Повернись живим”.

“У Криму Роман служив на єдиній українській субмарині. Її захопили росіяни. Але він не зрадив присязі. У 2015 році моряк жив у 15-місному кубрику ракетного катера “Прилуки” в Одесі. На березі місця для нього та інших 14 моряків, які вийшли з півострова, на той час, на жаль, не знайшлося”, – пишуть волонтери.

Василь Сорока, 27 років, Одеса.

Наразі це вся інформація про військового.

Про решту українських моряків захоплених у полон поки що інформація відсутня.

“Юні. Прекрасні…Поранені російськими покидьками і захоплені в полон… Молимося. Вимагаємо негайного звільнення”, – пише перший-віце спікер українського парламенту Ірина Геращенко.

“За попередніми даними, хлопці чинили опір, не йдуть на контакт з агресором”, – зазначає журналіст Андрій Цаплієнко.

Реклама

Залишити коментар