Сьогодні Рада голосуватиме за запровадження воєнного стану

Сьогодні, 26 листопада, о 16:00 Верховна Рада голосуватиме за проект рішення Військового кабінету про запровадження воєнного стану.

Нагадаємо, на вчорашньому терміновому засіданні Ради нацбезпеки і оборони Президент України підтримав цей проект рішення. Він також наголосив, що запровадження воєнного стану ні в якому разі не означатиме оголошення війни, проведення наступальних дій чи оголошення терміноввої мобілізації.

Також Порошенко зауважив, що після оголошення воєнного стану буде проведено роботу з резервом військовослужбовців першої черги.

Під час введення воєнного стану можуть запроваджуватися наступні заходи:

Використовувати потужності та трудові ресурси підприємств, установ і організацій усіх форм власності для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, проводити інші зміни виробничої діяльності, а також умов праці відповідно до законодавства про працю.

Запроваджувати комендантську годину.

Установлювати особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Перевіряти документи у громадян, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України. Забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів. Може обмежуватися право на вільне пересування.

Також обмежується право власності через примусове відчуження майна у фізичних та юридичних осіб на потреби оборони. Слід сказати, що законом передбачена компенсація за таке вилучення, а також повернення майна у разі його збереження при використанні в період військового часу. Можуть обмежувати і трудові права, через введення трудової повинності.

Але, разом з тим, законом передбачається соціальний захист, право на відпочинок і мінімальна заробітна плата. Не можуть обмежуватися в період воєнного стану такі фундаментальні права людини, як право на життя, на повагу гідності, на свободу та особисту недоторканність, право на рівність перед законом, право на житло. Чиї повноваження не можна припиняти під час воєнного стану:

В умовах військового часу забороняється проведення виборів, референдумів, страйків та внесення змін до Конституції. Невиконання вимог правового режиму воєнного стану тягне за собою відповідальність.

Реклама

Залишити коментар