Митні платежі не повертаються: у ДФС роз’яснили правила ввезення “євроблях”

Громадяни України при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією в режимі тимчасового ввезення, зареєстрованого за межами країни, мають сплатити всі необхідні митні платежі, при цьому ці платежі не повертаються.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ДФС з посиланням на виконуючого обов`язки директора департаменту організації митного контролю та оформлення Анатолія Сербайла.

У свою чергу, українці, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, можуть ввозити такі автомобілі без сплати митних платежів терміном на 60 днів протягом одного року, за умови, що транспортний засіб зареєстровано безпосередньо на цю людину.

“Громадянин, який возить автівку у режимі транзиту, сплачує визначену суму митних платежів на митниці, через яку здійснюється в’їзд на територію України, а при виїзді ця сума йому повертається”, – цитує прес-служба Сербайла.

Крім того, для тих осіб, які ввезли автомобіль з 1 січня 2015 року – до набрання законом сили, передбачений перехідний період 180 днів, протягом якого українці мають можливість оформити свої автомобілі, що перебувають в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Водночас, оформлення відбувається відповідно до Тимчасового порядку, який сьогодні опрацьовується українським урядом.

“Громадяни, які мають авто з іноземною реєстрацією мають звернутися з реєстраційними документами та документом, що засвідчує право власності на авто, до митного брокера для оформлення цього транспортного засобу. На сьогодні, до розробки нового порядку, оформлення можна здійснити за діючими нормами законодавства”, – зазначив Сербайло.

У повідомленні наголошується, що при цьому фізична особа – власник автомобіля або особа, уповноважена розпоряджатися автомобілем, має сплатити 8500 грн, якщо це авто перебуває на території України з порушенням вимог митних правил, що дозволить звільнити їх від адміністративної відповідальності за дане порушення.

“Поки існує 50-відсоткова пільга по акцизу, беріть документи, звертайтеся до митниці та оформлюйте свої автівки”, – резюмував Сербайло.

Нагадаємо, 25 листопада в Україні набрали чинності закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів про зниження акцизу на легкові автомобілі і посилення контролю за переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації, які були ухвалені Радою 8 листопада, 23 листопада – підписано президентом.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

Реклама

Залишити коментар