Озоновий шар Землі може відновитися – ЗМІ

За умови виконання приписів Монреальського протоколу, який забороняє виробництво озоноруйнуючих сполук, озоновий шар атмосфери в північній півкулі повністю відновиться до 2030 років, а на всій планеті Земля – ​​до 2060 року.

Про це свідчать дані дослідження Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), пише Корреспондент.
Ще в кінці 1970 року було виявлено виснаження озонового шару, але до початку ХХ століття воно зупинилося. Вчені частково пов’язують це з глобальним потеплінням і збільшенням концентрації вуглекислого газу (CO2) в атмосфері. Також зупинку його виснаження пов’язують з позитивними наслідками підписання Монреальського протоколу.
За даними СОТ, з 2000 року озоновий шар за межами полярних регіонів відновлюється на 1-3% на десятиліття. Якщо ці темпи збережуться, в північній півкулі і середніх широтах він відновиться до 2030-х років, у південній півкулі – до 2050-х, а в полярних регіонах – до 2060 року.
У звіті наголошується, що, незважаючи на обмеження Монреальського протоколу, виробництво небезпечних для озонового шару холодагентів зупинили не скрізь, у тому числі, навесні 2018 року вчені зареєстрували збільшення викиду холодоагенту хлорфторвуглеводу ХФУ-11, яке пов’язали з незареєстрованими виробництвами в Азії.
Реклама

Залишити коментар