Дмитра Фірташа можуть видати до США – ЗМІ

Австрія може видати олігарха Дмитра Фірташа до США. Шлях до екстрадиції відкриває рішення суду ЄС, яке ухвалили 24 жовтня.

Справа, яку розглядали у Люксембургу, не стосувалася безпосередньо Фірташа, передає канал 24.

Питання полягало у застосуванні Хартії ЄС з прав людини. Саме на неї посилаються адвокати Фірташа у своїй апеляції до Верховного суду Австрії, який має вирішити, чи дозволити екстрадицію олігарха до США.

Суд ЄС визнав, що Хартія ЄС не зобов’язує національні суди повторно розглядати справи, по яких вже прийнято рішення.

Нагадаємо, США звинувачують Фірташа в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в 18,5 мільйона доларів хотів отримати дозволи на видобуток титану в Індії. Американські слідчі знайшли у нього більше сотні офшорних компаній. За це все Фірташу загрожує до 50 років в’язниці і конфіскація всіх активів. У лютому 2017 року Вищий земельний суд Відня дозволив видати Фірташа до США. Його адвокати подали на апеляцію до Верховного суду Австрії.

Проти бізнесмена є ще одна справа – ордер на арешт Фірташа видала Іспанія. Там його підозрюють у відмиванні грошей і участі в організованому злочинному угрупованні”.

Як відомо, компаньйона Фірташа, Юрія Борисова нардеп Оксана Продан називає своїм кумом. До того ж, її чоловік, секретар Чернівецької міськради Василь Продан.підтвердив, що Борисов донедавна тривалий час був зареєстрований в одній з їхніх квартир у Чернівцях.

 

Реклама

Залишити коментар