Необхідні мовні гарантії румунським парафіям на Буковині.
Зазначається, що необхідно провести реальні консультації зі 127 румунськими православними парафіями, особливо у районі Північної Буковини, у віданні Української Православної Церкви Московського Патріархату, які стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності.
“З цього питання необхідно отримати письмові гарантії від церковної і світської української, що етнічна та мовна ідентичність румунів буде поважатися, і що ці румунські православні матимуть можливість організуватися у Румунський православний вікаріат та розвивати духовні зв’язки з Румунським Патріархатом, підтримувати їх, отримувати і користуватися богослужбовими і церковними книгами на рідній, тобто румунській мові. Зазначимо, що у самій Румунії з 1990 року діє Український православний вікаріат”, – йдеться у повідомленні.
Також Румунський Патріархат попросить Вселенський Патріархат роз’яснити проблему неканонічних ієрархів і священиків, які належали до колишнього “Київського патріархату”.
Після згаданих вище консультацій Священний Синод висловить свою офіційну позицію щодо церковної ситуації в Україні.
Як відомо, Глава ПЦУ Епіфаній виступає проти тиску за національними ознаками. Так, одна з перших буковинських громад, які прийняли рішення перейти від Московського патріархату до Православної церкви України, просили зберегти звичну їм церковнослов’янську мову богослужіння. Блаженніший митрополит Епіфаній підтримав це рішення і залишив церковнослов’янську мову для богослужіння.
На фото – Патріарх Румунської православної церкви Даніель, radiosvoboda.org.