Суд Кіпру наклав арешт на все рухоме і нерухоме майно Дмитра Фірташа майже на $ 46 млн.
Про це з посиланням на Комерсант повідомляє БізнесЦензор.
При цьому заходи торкнулися і головної компанії олігарха – Group DF Holdings Limited, яка фактично керує всім бізнесом Фірташа.
Приводом для арешту став позов російського банку ВТБ, якому заборгували дві структури Фірташа – ПрАТ “Юкрейніан Кемікал Продактс” і ТОВ “Титанові інвестиції”, що є власниками низки заводів у Криму. Загальна сума заборгованості становить понад $ 37 млн.
За даними поінформованих джерел, позов в окружний суд кіпрського міста Лімасол ще 20 грудня минулого року подали юристи банку ВТБ і через тиждень щодо нього були прийняті забезпечувальні заходи. Сам позов по суті почнуть розглядати в кінці січня.
За даними джерел, Фірташ – бенефіціар приватного акціонерного товариства “Юкрейніан Кемікал Продактс” і зареєстрованого в Росії ТОВ “Титанові інвестиції”.
За словами співрозмовників видання, у позові до Фірташа, а також до “ряду пов’язаних з ним осіб і компаній” про стягнення збитків, викликаних “шахрайськими діями відповідачів”, йдеться про арешт рухомого і нерухомого майна на $ 45,7 млн.
Позивачі, зокрема, просили накласти забезпечувальні заходи на майно мільярдера і компаній Group DF Holdings Limited, Letan Investments Limited і Tolexis International Limited. Зазначається, що перша з них є фактично головною компанією Дмитра Фірташа, яка керує всіма його активами як в Україні, так і в інших країнах.
Як стверджують джерела, сам позов ВТБ пов’язаний з кредитом, який ще в кінці квітня 2015 року взяли в банку “Юкрейніан Кемікал Продактс” і “Титанові інвестиції”.
Уже в лютому наступного року позичальники “забули” про свої зобов’язання, переставши проводити виплати. ВТБ звернувся до Арбітражного суду Москви з заявами про стягнення сформувалася заборгованості. За рішенням суду, “Юкрейніан Кемікал Продактс” зобов’язали виплатити банку $ 39,4 млн. Крім того, за позовом того ж ВТБ банкрутом в березні цього року було визнано російське ТОВ “Титанові інвестиції”. Відносно нього введена процедура спостереження, а в реєстрі вимог кредиторів борг компанії перед ВТБ складає, згідно з даними, понад 2,5 млрд руб ($ 37,3 млн).
Тим часом, за попередньою інформацією, фактичний банкрут “Титанові інвестиції” успішно здійснює повернення мільйонних позик компаніям, які мають відношення до структур Фірташа.
За словами джерел видання, “повернення і видача внутрішньогрупових позик компанією, яка має істотну зовнішню заборгованість, не можуть свідчити про сумлінність боржника”. Вони переконані, що Фірташ організував “шахрайську схему з виведення з компаній-боржників” російських банків, включаючи ВТБ, грошових коштів через підконтрольні йому кіпрські офшори.