Поліціянти Буковини припинили діяльність злочинців, що під виглядом онлайн-роботи оформлювали кредити на людей

Співробітники поліції встановили, що учасники злочинної групи вчинили 45 фактів привласнення офіційних документів громадян з усієї території України та незаконно використали їх для вчинення майже 250 шахрайств відносно юридичних осіб, що здійснюють фінансову діяльність. Наразі організатору та двом спільникам ОЗГ слідчі поліції повідомили про підозри у вчиненні низки злочинів.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Оперативники обласного управління карного розшуку спільно з колегами із Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури знешкодили функціонування ОЗГ.

Минулого року поліцейські викрили аферистів, які заволоділи чужим майном шляхом обману, вчиненого з використанням електронно-обчислювальної техніки. Правоохоронці провели комплекс оперативних заходів, за результатами яких встановили всіх фігурантів злочинного угрупування.

Організував злочинну схему незаконного збагачення шахрайським шляхом 29-річний житель Києва. Залучивши до своєї діяльності ще двох спільниць, віком 21 та 29 років.

Поліцейські з’ясували, що діяльність ОЗГ була спрямована на введенні в оману та зловживанні довірою громадян, з метою заволодіння їхніми офіційними документами, особистими даними, для оформлення договорів позики.

Зловмисники в одній соціальній мережі розміщували оголошення про віддалену роботу – «Люди не платіть кошти за ссилки, сайти! Є можливість заробляти щоденно, потрібні картки. Чесно! Законно! Пишіть у пп». Під час переписки шахраї розповідали потенційним жертвам умови заробітку та входили в довіру для отримання конфіденційної інформації. Щоб заволодіти прихильність та довіру, «роботодавці» за кожне користування картковим рахунком платили громадянам по 500 гривень.

В подальшому аферисти отримали копії документів, а саме паспорт, індивідуальний код платника податків та інші персональні дані жертв, а також схиляли до введення комбінацій на мобільному телефоні, які блокували номер телефону. Провівши ці маніпуляції, шахраї отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та оформляли кредити на їхнє ім’я.

Правоохоронці встановили, що члени ОЗГ причетні до вчинення майже 250 шахрайств і 45 фактів незаконного привласнення та використання офіційних документів.

Наразі слідчі поліції повідомили фігурантам про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

– ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження);

– ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя);

– ч. 2, 3 ст. 27 (Види співучасників), ч. 4 ст. 190 (в редакції до 11.08.2023) (Шахрайство);

– ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар