Показники світових цін на харчові продукти продовжують зростати останні 11 місяців і у квітні досягли свого 7-річного максимуму.
Про це йдеться у звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), передає Bloomberg.
Зазначається, що ріст індексу харчових продуктів становить 1,7% в порівнянні з березнем, і 30,8% у порівнянні з 2020 роком.
Індекс кошика харчових продуктів складається з п’яти категорій: цукор, овочі, м’ясо, зернові та молочна продукція. Щомісяця його вираховує Продовольча і сільськогосподарська організація ООН.
Так, ціни на олію за квітень зросли на 1,8% через зростання цін на сою, ріпак та пальмову олію, ціни на зерно — на 1,2%, цукор — на 3,9%. Витрати на м’ясо і молочні продукти також зросли на понад 1%.
Таке 11-місячне зростання цін є найтривалішим за більш ніж десятиріччя. Воно відбувається на тлі погодних побоювань та масових закупівель врожаю у Китаї.
“Ринки трохи нестабільні і відчувають стрес через проблеми з поставками. Якщо ми отримаємо вищий попит, ніж прогнозуємо зараз, то можемо побачити і подальше зростання цін”, — каже Абдолреза Аббассян, старший економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.