У середу, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових масштабних тарифів проти світових держав, стверджуючи, що вони дозволять Сполученим Штатам досягти справедливості у торгівлі – ці тарифи почнуть діяти упродовж наступних днів.
Про це, як пише BBC стало відомо від посадовців Білого дому.
У телефонній розмові перед промовою Трампа 2 квітня високопосадовець Білого дому повідомив журналістам, що президент запровадить “базові тарифи” для всіх країн. Ця ставка встановлена на рівні 10% і набуде чинності 5 квітня.
Деякі країни зіткнуться лише з базовою ставкою. До них, зокрема, належать Британія, Сінгапур, Бразилія, Австралія, Нова Зеландія, Туреччина, Україна.
Спеціальні і набагато масштабніші тарифи будуть запроваджені приблизно проти 60 “найгірших кривдників” Сполучених Штатів та набудуть чинності 9 квітня.
Основні торгівельні партнери, до яких застосують ці спеціальні тарифні ставки, – це Європейський Союз, Китай, Японія, Тайвань та інші.
Крім того, президент оголосив, що США запровадять “25% мита на всі автомобілі іноземного виробництва”. Ці тарифи набудуть чинності майже негайно, опівночі 3 квітня.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала оголошені Трампом нові тарифи “серйозним ударом по світовій економіці” і заявила, що Європейський Союз готовий дати відповідь.
Як пише Washington post, 10% санкції все ж торкнуться росії та Білорусі. За даними видання, нові торгівельні санкції поки не загрожують лише Канаді та Мексиці.
Міністр фінансів США Скотт Бессент також застеріг торгівельних партнерів США від відповіді на нові мита, які запровадив президент Дональд Трамп.
“Моя порада кожній країні зараз — не діяти у відповідь. Прийміть це, подивіться, що з цього вийде. Тому що якщо ви відповісте, буде ескалація. Якщо ви не відповісте, це буде найвищим рівнем”, — сказав Бессент.
Окрім цього, під оголошені президентом США Дональдом Трампом тарифи потрапила група безлюдних вулканічних островів поблизу Антарктиди, вкритих льодовиками, які є домівкою для пінгвінів.
Про це повідомляє The Guardian.
Острови Херд і Макдональд, що є зовнішньою територією Австралії, потрапили під 10-відсоткові тарифи Трампа на товари.
Ці острови є одними з найвіддаленіших місць на Землі, куди можна потрапити на човні з австралійського Перта, а подорож до них триватиме два тижні.
Вони абсолютно безлюдні, і вважається, що востаннє люди відвідували їх майже 10 років тому.
Проте острови Херд і Макдональд потрапили до опублікованого Білим домом списку “країн”, щодо яких буде введено нові торгівельні тарифи.
Трамп запровадив для них 10-відсоткові тарифи на товари.
Зовнішні території входять до складу Австралії і не є самоврядними, але мають унікальні відносини з федеральним урядом. До списку Білого дому увійшли такі території, як Кокосові (Кілінг) острови, острів Різдва та острів Норфолк.
Острів Норфолк із населенням 2 188 осіб США обклали тарифом у 29%.
Як зазначалось, у 2023 році острів Норфолк експортував до США товарів на суму 655 тисяч доларів, причому основний експорт становило шкіряне взуття.
Однак Джордж Плант, адміністратор острова Норфолк, заперечує ці дані.
“Немає жодних даних про експорт з острова Норфолк до Сполучених Штатів, і немає жодних тарифів або відомих нетарифних торговельних бар’єрів на товари, що надходять на острів Норфолк”, – сказав він у коментарі The Guardian.
Ще більший подив викликають цифри експорту з островів Херд і Макдональд. На цій території є рибний промисел, але немає ні будівель, ні людського житла.
Попри це, згідно з даними Світового банку з експорту, 2022 року США імпортували з островів Херд і Макдональд товарів на 1,4 млн доларів, майже всі з яких були “машинами та електротехнікою”. Що це були за товари, виданню з’ясувати не вдалося.
За п’ять років до цього обсяг імпорту з островів Херд і Макдональд варіювався від 15 тисяч доларів до 325 тисяч доларів на рік.
Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз висловив здивування тим фактом, що зовнішні території, включно з крихітним островом Норфолк і віддаленими островами, де мешкають пінгвіни, опинилися під прицілом тарифів президента США.
“Для острова Норфолк діятиме тариф 29%. Я не зовсім впевнений, що острів Норфолк є торговим конкурентом гігантської економіки Сполучених Штатів, але це просто показує і ілюструє той факт, що ніде на землі не застраховані від цього”, – заявив Албаніз у четвер.
Коментарі: