11 квітня о 17:00 у Центральному палаці культури Чернівців (Театральна площа, 5, великий зал) відбудеться прем’єра вистави Народного драматичного театру імені Григорія Агєєва та дитячої театральної студії «Бу-Бу-Бу».
Постановка створена за книжкою «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію». Вхід на подію – вільний.
Видання було створене в межах українсько-німецького проєкту «Вчимося пам’ятати». Його автори – Анна Ямчук, Микола Кушнір, Наталя Герасим та Анна Тарновецька – на основі спогадів очевидців, архівних матеріалів та фотографій відтворили історію Голокосту в Чернівцях. Графічний роман став інноваційним інструментом для роботи зі школярами в музейному середовищі. Це видання поєднує художній жанр і навчальний посібник, що робить його корисним як для самостійного читання, так і для використання під час уроків.
Підготовка вистави – наступний крок у межах нового проєкту «Стежками пам’яті».
“Для нас ця вистава, – говорить координаторка проєкту, керівниця освітніх програм Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини Анна Ямчук, – неймовірно важлива не лише тому, що «оживлює» книгу, а є ще одним дієвим способом роботи зі школярами. Ми ставили собі за мету провести повноцінний освітній захід. Для цього розробили додатковий сайт https://www.pizhmurky.com/ та готуємо міні-виставку”.
Після вистави організатори запрошують усіх охочих до обговорення.
“Таку форму роботи активно використовують за кордоном, – зазначає Анна Ямчук, – зокрема, в Дюссельдорфі, де 6 квітня також відбудеться прем’єра вистави за цією книжкою”.
За словами режисера-постановника Івана Даніліна, «Піжмурки зі смертю» розповідають історію чотирьох чернівецьких дітей, які пережили Голокост, втративши своє дитинство.
“Коли дорослі «граються» в свої жорстокі ігри, – додає Іван Данілін, – найбільше страждають найнезахищеніші. Ми присвячуємо цю виставу всім маленьким, наївним, безневинним, радісним та щирим, які загубили свої іграшки, втратили мрії та віру й вимушені виживати у жорстоких реаліях війни. І, що важливо для кожної дитини, – після болючих втрат, жорстокості та поневірянь знайти в собі той промінчик віри, щоби вирости справжньою Людиною”.
Проєкт «Tracks of Memory» реалізується за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в рамках програми «Розбудова співпраці з громадянським суспільством країн Східного Партнерства» 2024 року.
Коментарі: