Україна та Румунія підписали безпекову угоду

У Вашингтоні Президент України Володимир Зеленський і Президент Румунії Клаус Йоганніс підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами.

Про це повідомляється на сайті глави Української держави.

Зазначається, що Румунія передасть Україні систему Patriot, підтримуватиме країну з тією ж динамікою, що й упродовж 2022–2024 років, а також сприятиме максимально швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією до України.

Особливістю цієї угоди є конкретні пункти співпраці для зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні. Румунія допомагатиме Україні в розмінуванні Чорного моря та надаватиме підтримку через інструменти ЄС і НАТО.

Офіційний Бухарест разом із партнерами також допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів, сприяючи таким чином коаліції спроможностей військово-повітряних сил. Румунія підтримуватиме оборонну промисловість України, зазначають в ОП.

Окремі блоки документа стосуються розвідки та контррозвідки, кібербезпеки, інформаційної безпеки, гуманітарного розмінування, санкцій, відновлення та відбудови України.

Крім того, в угоді зафіксований механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної російської агресії проти України або значної ескалації.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар