За матеріалами СБУ до 15 років засуджено керівницю окупаційних “митних органів” на Луганщині

Колегія суддів Шевченківського районного суду Чернівців визнала беззаперечними зібрані Службою безпеки докази вини зрадниці, яка працювала у податкових і митних органах терористичної організації “лнр” та змушувала українців вести бізнес відповідно до окупаційного “законодавства”.

Про це повідомляє Управління СБ України в Чернівецькій області.

Після повномасштабного вторгнення рф на територію України фігурантка добровільно очолила «управління тарифного регулювання та митних платежів державного митного комітету “лнр”.

У травні 2022 року вона в Старобільську зустрілася з українськими підприємцями з нещодавно окупованих територій Луганщини. Зловмисниця переконувала присутніх у необхідності працювати за законодавством “лнр” і сплачувати податки, збори та інші платежі до бюджету цього квазіутворення.

Згодом зрадниця особисто їздила до москви і брала участь у робочих нарадах з питань інтеграції “митних органів “лнр” у митну систему рф.

За інформацією слідства, до терористичної організації “лнр” фігурантка вступила раніше – у 2017 році вона стала “заступником начальника Алчевської окружної державної інспекції – начальником управління оподатковування юридичних осіб державної податкової служби лнр”. Саме тоді зрадниця почала забезпечувати безперебійне фінансування терористів.

На підставі зібраних доказів колегія суддів визнала зловмисницю винною за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ч.1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України.

Фігурантці призначено 15 років в’язниці заочно. Окрім того, її на 10 років позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності.

Строк відбування покарання буде обчислюватися з моменту фактичного її затримання. СБУ для цього вживає відповідні комплексні заходи.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБ України в Чернівецькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

Реклама