МЗС Румунії: За час війни на нашій території сталися шість інцидентів з російськими дронами

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на території Румунії зафіксували шість інцидентів з російськими дронами.

Про це сказала глава МЗС Румунії Лумініца Одобеску у своєму виступі в Гудзонівському інституті США у п’ятницю, передає Голос Америки.

“Ми бачимо війну… Наразі ми бачили шість інцидентів з російськими дронами на нашій території”, – заявила Одобеску, вказуючи на масовані обстріли росією портової інфраструктури в Одесі та на Дунаї. Деталі щодо цих інцидентів не уточнюються.

За її словами, “війна дуже близько від Європи”, і попри те, що допомога Україні може впливати на інфляцію чи ціни на енергоресурси, “реальність полягає в тому, що ми маємо допомогти Україні перемогти в цій війні, бо росія там не зупиниться”.

Однак, заявляє очільниця румунського зовнішньополітичного відомства, допомога Україні – обов’язкова, але недостатня складова захисту міжнародного правопорядку в Чорноморському регіоні. Посадовиця переконана – якщо не напрацювати відповідний регіональний підхід, через кілька років всі ці виклики повернуться.

Країни-конкуренти Західного світу об’єднуються на підтримку агресії росії в Чорноморському регіоні, зазначила Одобеску.

“Всі, хто зараз кидає виклик міжнародному порядку, одночасно діє в Чорноморському регіоні на підтримку російської агресії. Іран постачає дрони та технології, Північна Корея – боєприпаси, все ще присутні китайські компанії”, – заявила посадовиця.

Щоб уникнути повторення такого сценарію в майбутньому, Одобеску закликала США більш активно долучатись до безпеки регіону, в координації з причорноморськими країнами та ЄС.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар