Розстріл Майдану: ДБР оголосило підозри ексберкутівцям, які здійснили перші постріли

Держбюро розслідувань повідомило підозри екскомандиру спецпідрозділу «Беркут» УМВС України у Севастополі та одному з міліціонерів цього підрозділу, які здійснили перші постріли по учасниках Революції гідності 20 лютого 2014 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомило ДБР.

У Бюро зазначили, що підозрювані були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану та фактично були першими, хто почав стрільбу по мітингувальниках.

Слідство встановило, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві ці міліціонери спецроти «Беркут» виконали наказ вищого керівництва та застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю, споряджену патронами зі свинцевою картеччю.

Безпосередньо через них загинуло троє мітингувальників, а ще трьом були спричинені вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

Їх постріли фактично стали поштовхом до продовження вчинення умисних вбивств учасників акцій протесту, уже з застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї, бійцями спецпідрозділів київського «Беркута» (так звана «чорна рота») та внутрішніх військ МВС України.

Через їхні дії загинуло 48 учасників акцій протесту та ще 90 отримали вогнепальні кульові поранення.

Після цих подій, командир севастопольського «Беркута» разом з працівниками очолюваного підрозділу аби уникнути відповідальності втекли до Севастополя, де згодом перейшли на бік ворога та сприяли анексії півострова.

За даним епізодом злочинних дій досудове розслідування триває.

За вчинення цих злочинів, командиру севастопольського «Беркута» та його підлеглому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар