Україна та США уклали безпекову угоду на 10 років

Президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден у четвер, 13 червня, підписали десятирічну двосторонню угоду про безпеку.

Про це повідомило агентство Reuters.

“Сторони визнають цю угоду як міст до можливого членства України в НАТО”, — йдеться в тексті угоди.

Також, згідно з текстом угоди, США підтверджують свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

“Сполучені Штати мають намір надати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки й оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію [рф]”, — сказано в документі.

Угода підписана в Апулії на півдні Італії під час саміту Великої сімки. Також цього дня президент України підписав безпекову угоду з Японією. Країна має надати Україні 4,5 млрд доларів США протягом 2024 року і буде підтримувати українців впродовж 10-річного строку угоди.

Раніше телеканал CNN повідомляв, що угода на 10 років зобов’яже США продовжувати навчання українських військових, розширювати співробітництво у виробництві зброї та військової техніки, продовжувати військову допомогу та обмінюватися більшим обсягом розвідданих.

Водночас газета The Washington Post повідомила, що майбутні президенти США зможуть вийти з угоди, оскільки вона не є договором і не буде ратифікована Конгресом США.

Україна станом на червень уклала двосторонні безпекові угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Бельгією, Іспанією, Португалією, а також зі Швецією, Ісландією та Норвегією. До списку тепер додалися США та Японія.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар