Україна відкрила посольство у Мавританії

Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх взяв участь в офіційному відкритті посольства України в Ісламській республіці Мавританія – про це Міністерство закордонних справ заявило 24 травня.

За повідомленням, це сталося в ході візиту Субха до столиці країни Нуакшот в рамках його турне країнами Африки. Під час церемонії дипломат заявив, що відкриття дипломатичного представництва «є свідченням рішучості України активізувати співробітництво з Мавританією як важливим партнером в регіоні Сахель». Він також розповів учасникам заходу про російську агресію проти України.

“У ході візиту до Мавританії спецпредставник зустрівся з главою МЗС Мавританії Мохамедом Салемом Ульд Мерзуґом. Сторони обговорили розвиток політичного діалогу між Києвом та Нуакшотом, а також шляхи активізації та подальшого розвитку двостороннього співробітництва в торговельно-економічній, енергетичній, сільськогосподарській, гірничодобувній сферах, галузях інформаційно-комунікаційних технологій, культури та освіти”, – повідомляє пресслужба.

Також Субх передав Мерзуґу запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби відвідати Україну.

Обговорення також стосувалося важливості участі Мавританії у Глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня на рівні президента країни, який з лютого цього року очолює Африканський Союз. Крім того, Субх розповів голові МЗС про плани України доправити до Мавританії зерно найближчим часом у рамках програми «Зерно з України».

“У свою чергу, Мохамед Салем Ульд Мерзуґ подякував уряду України за надану на початку травня 2024 р. за сприяння міжнародних донорів через механізми Всесвітньої продовольчої програми першу партію гуманітарної допомоги в обсязі 425 тонн зернових”, – йдеться в повідомленні.

Реклама

Залишити коментар