Майже 85 тисяч гривень виманили шахраї у буковинців протягом минулої доби

Дев’ятеро жителів Чернівецького, Вижницького та Дністровського районів стали жертвами протиправних шахрайських дій невідомих осіб протягом 20 травня цього року. Використовуючи різні схеми виманювання грошей, аферисти заволоділи персональними даними та реквізитами банківських рахунків, відтак – зняли з них кошти. Правоохоронці застерігають буковинців бути обачними та пильними, не довіряти неперевіреній інформації щодо надання чи отримання фінансової допомоги. 

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Зокрема, 56-річна жителька с. Тереблече, бажаючи отримати соціальну грошову допомогу, через один із месенджерів перейшла за надісланим посиланням. Після цього жінка покроково виконала усі дії, які їй пропонувалися, та ввела свої банківські дані. У результаті з її рахунку було знято 15 000 гривень.

За аналогічною незаконною схемою 45-річна жителька с. Багринівка позбулася 9 000 гривень, а 60-річна жителька с. Вітрянка – 1 900 гривень.

З рахунку 21-річної чернівчанки невідома особа, використовуючи електронно-обчислювальну техніку, перерахувала майже 12 000 гривень, а 51-річна жителька Путили перерахувала 5 400 гривень.

До 54-річної жительки обласного центру надійшло смс-повідомлення від псевдобанкірів про зміну пін-коду картки за допомогою онлайн-банкінгу. У результаті шахрайських схем у жінки з рахунку було знято 9 000 гривень. 

Двоє чоловіків з с. Розтоки отримали смс-повідомлення від незнайомої особи про необхідність надання грошової допомоги. Заявники розповіли поліцейським про те, що про таку послугу їх просив нібито спільний товариш і вони перерахували загалом 29 000 гривень. Після отримання коштів невідомий чоловік на зв’язок не виходить, а друг потерпілих розповів, що про надсилання грошей не просив. 

41-річний житель с. Чагор перерахував на рахунок невідомої особи 2 800 гривень за послуги автоперевезення.

Поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. 

Загальна сума коштів, які виманили шахраї у буковинців протягом минулої доби, становить майже 85 тисяч гривень. 

Наразі поліцейські проводять досудові розслідування. 

Реклама

Залишити коментар