В Ірані все ще шукають президента: “Його життя під загрозою”

В Ірані залучені всі ресурси, в тому числі Збройні сили, для пошуку президента країни Ібрагіма Раїсі, який зазнав катастрофи на вертольоті.

Про це повідомляють агентство Tasnim та Reuters.

Начальник штабу Збройних сил Ірану Мохаммад Бакері наказав збройним силам, включаючи КВІР, армію і правоохоронні органи, залучити “всі ресурси, обладнання і можливості для пошуково-рятувальних робіт у зв’язку з аварією вертольота президента Раїсі і його пасажирів”.

Голова Іранського товариства Червоного Півмісяця Пір Хоссейн Коліванд повідомив, що 40 груп швидкого реагування проводять пошукові роботи в районі, де сталася аварія гелікоптера.

Він додав, що погодні умови вкрай несприятливі, а місцевість складна для навігації.

Іранський посадовець на умовах анонімності повідомив агентству Reuters, що життя президента Раїсі і міністра закордонних справ Хоссейна Амірабдоллахіана “під загрозою після аварії вертольота”.

“Ми все ще сподіваємося, але інформація, що надходить з місця катастрофи, викликає велике занепокоєння”, – сказав він.

Іранські державні ЗМІ повідомили, що причиною катастрофи стала погана погода, яка ускладнює рятувальні роботи.

“Зараз темно і почався дощ, але пошуки тривають. Рятувальні команди дісталися до району… проте дощ створив бруд, що ускладнює пошуки”, – повідомив місцевий репортер державному телебаченню.

Державне телебачення зупинило всі свої регулярні програми, щоб показати молитви за Раїсі, які проходять по всій країні, а в кутку екрана – пряму трансляцію рятувальної операції.

Reuters зазначає, що катастрофа сталася на тлі зростаючих розбіжностей всередині Ірану через низку політичних, соціальних та економічних криз. Правителі Ірану стикаються з міжнародним тиском через суперечливу ядерну програму Тегерана і поглиблення військових зв’язків з росією під час війни в Україні.

Нагадаємо, гелікоптер із президентом Ірану Ібрагімом Раїсі зазнав катастрофи у неділю, 19 травня, коли той повертався з Азербайджану. Це сталося поблизу міста Джольфа, приблизно за 600 км на північний захід від столиці Ірану Тегерана.

Реклама