Зеленський підписав закон щодо спрощення роботи ВАКС

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо спрощення роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Верховної Ради.

“Президент України Володимир Зеленський 14 травня 2024 року підписав ухвалений парламентом 24 квітня Закон України «Про внесення змін до статті 31 Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження» (№ 3655-IX), який спрощує роботу Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який, наразі, слухає по першій інстанції справи у складі трьох суддів”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що закон надає суддям ВАКС можливість розглядати справи одноособово, а для суддів місцевих судів передбачає нові випадки, коли вони повинні слухати справи колегіально у складі трьох суддів.

Так, зі ст. 31 Кримінального процесуального кодексу України виключається частина дванадцята, яка встановлювала особливості здійснення кримінального провадження у ВАКС та передбачала обов’язкове формування колегії з трьох суддів.

Проте згідно з законом кримінальне провадження в суді першої інстанції буде здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів за клопотанням обвинуваченого щодо злочинів: за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років; у вчиненні яких обвинувачується Президент України, повноваження якого припинено, народний депутат, прем’єр-міністр, член Кабінету Міністрів, секретар Ради національної безпеки і оборони, генеральний прокурор, заступник генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, голова Служби безпеки, директор Державного бюро розслідувань, директор Національного антикорупційного бюро, голова Національного агентства з питань запобігання корупції, голова Антимонопольного комітету, голова Національного банку, голова Рахункової палати, голова Фонду державного майна, голова Центральної виборчої комісії, уповноважений Верховної Ради з прав людини, голова та судді Конституційного Суду, голова Верховного суду, голови вищих спеціалізованих судів, голова Вищої ради правосуддя.

При цьому судовий розгляд у кримінальному провадженні, що розпочався до набуття чинності цим законом і проводиться в суді першої інстанції колегіально судом у складі трьох суддів, продовжується та завершується колегіальним складом суду, визначеним до набуття чинності цим законом, за правилами, що діяли до дня набуття ним чинності.

У кримінальному провадженні в суді першої інстанції, в якому до набуття чинності цим законом колегіальний склад суду визначено за правилами, що діяли до набуття чинності закону, і проводиться підготовче судове засідання, а судовий розгляд ще не призначений, судовий розгляд у кримінальному провадженні проводиться і завершується складом суду, визначеним з урахуванням положень цього закону. Тобто – одноособово, крім випадків подання відповідного клопотання обвинуваченим, який входить до вищенаведеного переліку топпосадовців.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар