Під час покупки техніки в інтернеті буковинець потрапив у шахрайську пастку

26-річний житель Чудейської громади перерахував недобросовісному продавцю близько 13 тисяч гривень. Чоловік хотів придбати акустичну систему та мікрофон, а натомість позбувся грошей. Правоохоронці закликають громадян дотримуватись правил безпеки під час покупок онлайн. 

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

7 травня, до відділення № 1 (м. Сторожинець) Чернівецького райуправління поліції звернувся 26-річний житель села Їжівці з повідомлення про шахрайство. Заявник на сайті оголошень знайшов інформацію про продаж акустичної системи та мікрофона. Зв’язавшись із продавцем обговорили умови, які цілком влаштували чоловіка. Для отримання бажаної техніки буковинець повинен здійснити передоплату у розмірі 12800 гривень. Чоловік перерахував вище вказану суму на невідомий рахунок, проте бажаний товар так і не отримав.

За цим фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Аби уберегтися від подібної схеми шахрайства поліціянти радять громадянам дотримуватись наступних рекомендацій:

– перед тим, як зробити покупку в інтернеті, перевірте інформацію про продавця, почитайте відгуки інших користувачів;

– уникайте «занадто привабливих» пропозицій. Якщо товар, який вам пропонують, коштує значно нижче ринкової вартості, це може бути шахрайство;

– у разі вартісних покупок особисто спілкуйтеся з продавцем офлайн, огляньте товар та перевірте справжність документів. За потреби – скористайтеся послугами експертів.

Реклама