Перед судом постануть екскомандири «Беркуту», які вивозили документи і вогнепальну зброю

Прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох колишніх командирів полку та спецроти «Беркут», які організували вивезення та знищення табельної вогнепальної зброї, а також службової документації.

Про це повідомив Офіс генпрокурора.

Розслідування встановило, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві працівники правоохоронних органів для виконання злочинного наказу застосували вогнепальну зброю щодо мирних учасників акції протесту. Унаслідок цього загинули 48 людей, 90 учасників акцій протесту зазнали вогнепальних кульових поранень.

Командири полку та спецроти київського «Беркуту», усвідомлюючи, що їхні підлеглі вчинили масові умисні вбивства учасників акції протесту, вирішили приховати сліди злочинів та знищити знаряддя вбивств.

З цією метою 21 лютого 2014 року обвинувачені організували переміщення та вивезення вогнепальної зброї, яка використовувалася під час вчинення злочинів, а саме: 24 автоматів АКМС, снайперської гвинтівки Драгунова, 3 рушниці «Форт-500» та рушниці «Форт12».

Зброю вивезли з території місця дислокації «Беркуту» в невстановлене місце, де її незаконно знищили, розрізавши на частини та видаливши серійні номери.

Після цього частину знищеної вогнепальної зброї втопили в притоці річки Дніпро — річці Віта, а частину закопали на її березі.

Крім цього, командир полку заволодів особливо важливими офіційними документами «Беркуту», які містили сліди злочинів, та «здійснив усі необхідні дії» для зникнення цих документів, кажуть слідчі. Так він намагався ускладнити ідентифікацію підлеглих правоохоронців, які вчинили масові вбивства.

Двом екскомандирам інкримінують одразу 4 статті Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 365 (перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу);
  • ч. 2 ст. 262 (викрадення, привласнення вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин та заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 263-1 (незаконне виготовлення, переробка вогнепальної зброї, незаконне видалення та зміна її маркування);
  • ч. 2 ст. 357 (заволодіння особливо важливими офіційними документами).
Реклама

Залишити коментар