Буданов розповів деталі збиття російського Ту-22

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України розповів, що перед збиттям російського бомбардувальника Ту-22М3 українські військові сиділи тиждень в “засідці”.

Про це Буданов розповів в коментарі BBC Україна.

“Тиждень була, скажімо так, сама “засідка”. Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж”.

Буданов уточнив, що літак вразили на відстані 308 кілометри.

За даними ГУР, у росіян ще є літаки такого виду. Але керівник ГУР каже, що “це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні”, від якого “Одесі буде трошки легше зараз”.

Буданов пояснив, що літаки Ту-22М3 застосовували ракети Х-22, “які, мабуть, найбільше принесли саме руйнувань по місту”.

Тепер росіянам доведеться шукати нові пускові рубежі для запуску ракет, і вони будуть змушені застосовувати “тільки наземні комплекси для ударів по Одесі та ракети з дальньої авіації та з моря”, каже Буданов.

Нагадаємо, 19 квітня 2024 року у Ставропольському краї рф упав бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3 − такі літаки росія використовує для завдання ударів по Україні. За оперативними даними рф, льотчики катапультувалися, один з екіпажу загинув, двоє в лікарні, четвертого шукають.

Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що зенітні ракетні підрозділи ПС ЗСУ у взаємодії з Головним управлінням розвідки вперше знищили російський носій крилатих ракет Х-22 – Ту-22М3.

Реклама