На Буковині судитимуть директора держпідприємства за привласнення бюджетних коштів, підробку службових документів

Протиправну діяльність посадовця викрили співробітники Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області спільно з колегами управління СБУ під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури. Чоловікзловживаючи службовим становищем, привласнив 100 тисяч гривень компенсації за користування земельною ділянкою, підробив службові документи та використав їх. За вчинене фігуранту загрожує до восьми років позбавлення волі. 

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.

Проводячи досудове розслідування, правоохоронці з’ясували, що 44-річний уродженець Херсонської області, виконувач обов’язків директора одного із дочірніх державних підприємств у Чернівцях, отримав від місцевої підприємниці 100 тисяч гривень компенсації за користування земельною ділянкою впродовж року.

Знаючи, що у власності жінки наявне приміщення, а потрапити до нього можна тільки через земельну ділянку, яка перебуває у постійному користуванні підприємства державної акціонерної компанії, чоловік заборонив буковинці прохід та проїзд, що перешкоджає веденню її підприємницької діяльності.

Надалі посадовець уклав із підприємницею земельний сервітут, який дозволить прохід та проїзд до її приміщень, після чого отримав від буковинки 100 тисяч гривень. Однак, отриманні гроші не оприбуткував та не вніс до каси підприємства, а використав на власні потреби.

Надалі, з метою надання своїй злочинній діяльності законного вигляду, чоловік виготовив фальшиву касову книгу, видаткові касові ордери та відомості на виплату заборгованої заробітної плати працівнику.

Також співробітники поліції з’ясували, що порушник для отримання офіційного підтвердження операцій з внесення грошей до каси підприємства, подав до Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України завідомо підроблені ним документи.

Наразі співробітники Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області зібрали неспростовні докази незаконної діяльності фігуранта та скерували матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом до суду. Чоловіку інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених:

  • ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення);
  • ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Реклама

Коментарі:

Залишити коментар