Екс-командирів львівського «Беркуту» судитимуть за вбивства під час Революції Гідності

Командира львівського «Беркуту» та його підлеглого судитимуть за організацію теракту та вбивства мітингувальників Революції гідності у лютому 2014 року.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Як установило слідство, командир львівського «Беркуту» разом зі своїм підлеглим — помічником начальника штабу, виконуючи наказ керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління відомства в Києві, організував терористичну атаку та умисне вбивство мітингувальників. 

Для цього експравоохоронець забезпечив співробітників МОП «Беркут» спецзасобами та вогнепальною зброєю, зокрема спорядженої боєприпасами зі свинцевою кулею та картеччю. Після цього підозрюваний привласнив вогнепальну зброю, зокрема 10 помпових рушниць «Форт-500», щоб приховати факт її використання 18 лютого 2014 року.

Це призвело до вбивства трьох мітингувальників, спричинення тяжких тілесних ушкоджень п’яти людям, середньої тяжкості — 43, а легких — ще 77.

За інформацією правоохоронців, колишній командир спецпідрозділу працював у правоохоронних органах рф. Окрім того, він, маючи російський паспорт, шляхом обману набув громадянство України, якого зрештою його позбавили.

Експравоохоронцям оголосили підозру у:

  • незаконному перешкоджанні організації або проведенні зборів, мітингів, походів і демонстрацій;
  • перевищенні влади та службових повноважень;
  • умисному вбивстві;
  • завданні умисних тяжких, середньої тяжкості та легких тілесних ушкоджень;
  • вчиненні терористичного акту;
  • привласненні вогнепальної зброї.

Підозрювані на підставі рішень суду з 2023 року перебувають під вартою.

Реклама