Офіс генпрокурора має провадження про страти росіянами 54 військовополонених українців

Офіс генпрокурора відкрив 27 кримінальних проваджень за фактами страти українських військовополонених: йдеться про вбивство 54 українських захисників

Про це в етері телемарафону повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов. 

За його словами, перші страти українських військовополонених росіянами почали фіксувати з березня 2022 року. Наразі одному російському військовому вже винесли вирок за вбивство полоненого захисника на Чернігівщині. Бєлоусов розповів, що в прокурорів та слідчих зазвичай немає доступу до місця злочину або можливості оглянути тіло – це ускладнює розслідування. 

“Але ця робота ведеться. Україна має унікальний досвід документування злочинів, навіть не маючи доступу до території… Ми працюємо з Міжнародним кримінальним судом, Моніторинговою місією ООН, розвідувальними органами та неурядовими організаціями, які також збирають інформацію. Наше завдання зараз – документувати, фіксувати, розповідати світу правду. Злочинці опиняться на лаві підсудних, це лише питання часу”, – наголосив він. 

Також Бєлоусов прокоментував відео від 7 квітня, на якому видно, як окупанти розстрілюють трьох полонених українських воїнів. Він підтвердив, що злочин відбувся біля Кринок на Херсонщині. Наразі відбувається перевірка деталей. 

“По цьому факту і попередніх ми відпрацьовуємо також командування, яке несе відповідальність за такі дії. Йдеться не лише про командирів підрозділів, а й про найвище військово-політичне керівництво. Тому що це – не поодинокий випадок, а свідчення політики рф”, – вказав Бєлоусов. 

Реклама