Союзники НАТО можуть оголосити про надання ППО Україні за кілька днів – Столтенберг

Союзники НАТО вже переглядають власні запаси, щоб надати Україні системи протиповітряної оборони, зокрема, системи Patriot, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу 4 квітня.

“Кілька союзників вже пообіцяли подивитися, що вони можуть доставити. Я не можу сказати більш конкретно до того, як вони зроблять свої висновки, але є кілька країн, які можуть зробити оголошення про таку допомогу впродовж кількох днів”, – розповів генсек.

Він зауважив, що союзники розуміють терміновість надання систем ППО, тому перевіряють свої можливості щодо надання протиповітряної оборони, боєприпасів та запасних частин до них. В тому числі до тих систем, які вже є в Україні.

Під час виступу у Брюсселі Столтенберґ зазначив, що ситуація на полі бою залишається серйозною, тому Україні потрібно більше засобів протиповітряної оборони, більше боєприпасів і більше допомоги.

“Союзники зробили важливі заяви про надання подальшої допомоги. Зокрема, майже 600 мільйонів євро від Німеччини на чеську ініціативу із закупівлі боєприпасів, 10 тисяч дронів від Великої Британії, більше ракет і бронетехніки від Франції та вчорашній пакет допомоги Фінляндії на суму 188 млн євро. Але нам потрібно зробити ще більше”, – сказав генеральний секретар за результатами засідання Ради Україна-НАТО.

Втім, альянс не планує розгортати війська в Україні, оскільки НАТО не є стороною конфлікту, сказав Столтенберґ та додав, що український уряд не звертався з таким запитом.

Реклама

Коментарі:

Залишити коментар