Головою МКС стала суддя Томоко Акане, яка видала ордер на арешт путіна

У понеділок, 11 березня, судді Міжнародного кримінального суду на пленарному засіданні обрали Томоко Акане головою суду.

Про це повідомляє пресслужба МКС.

При цьому суддю Росаріо Сальваторе Айтала було обрано першим віцепрезидентом, а суддю Рейне Алапіні-Ганса — було обрано другою віцепрезиденткою. Членів президії обирають строком на три роки, рішення про їхні призначення вже набуло чинності.

Акане наголосила, що для неї велика честь стати главою МКС.

“У цей непростий для суду час потрібне стабільне, співпрацююче і єдине керівництво. Я зосереджуся на сприянні діалогу між органами суду, захистом і представниками потерпілих, а також на зміцненні діалогу з державами-учасницями та державами, які ще не ратифікували Римський статут. Я також приділятиму пріоритетну увагу безпеці та благополуччю персоналу суду”, — заявила вона.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна за підозрою в депортації українських дітей до рф і в скоєнні воєнних злочинів в Україні. путіна можуть заарештувати на території 123 країн, які ратифікували Римський статут.

27 липня того ж року на росії оголосили в розшук суддю Томоко Акане, яка видала ордер на арешт путіна і дитячого омбудсмена марії львової-бєлової.

Реклама

Залишити коментар