Зеленський залишатиметься легітимним президентом і після 20 травня, – ЦВК

Жодних питань до легітимності президента України Володимира Зеленського після 20 травня немає. Він керуватиме державою до завершення режиму воєнного стану

Про це ЦВК повідомила у відповідь на запит “Главкому“.

На переконання комісії, Зеленський має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника, а вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення правового режиму воєнного стану.

ЦВК посилається на закладену у Конституції безперервність здійснення влади, виконання президентом повноважень до вступу на посаду його наступника та відсутність підстав говорити про можливу передачу президентських функцій голові Верховної Ради. Про це йдеться у статтях 106 і 108 Конституції України.

Зазначається, що наратив про нібито нелегітимність Зеленського після 20 травня розганяє ворог, аби розпалювати ворожнечу й недовіру до влади у суспільстві.

У травні 2023 року очільник Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс заявляв про необхідність провести в Україні вільні та чесні вибори, попри війну. На це секретар Ради нацбезпеки й оборони України Данілов категорично відповів: “Жодних виборів, включно з президентськими й парламентськими, в Україні під час дії воєнного стану бути не може”.

7 вересня секретар РНБО Данілов сказав, що Україна програє війну, якщо проведе вибори. “Я можу сказати: щойно агітатори зайдуть в окопи — ми програємо. Не може агітація бути в окопах, а наші люди перебувають в окопах. А завдання держави досить просте — забезпечити голосування кожного”, — сказав він.

Водночас низка громадських організацій виступили проти виборів в Україні під час війни, зазначивши, що формальний акт голосування не дорівнює демократії. Також 81% опитаних КМІС виступили проти виборів під час дії правового режиму воєнного стану.

6 листопада Володимир Зеленський заявив, що у воєнний час вкидати в суспільство обговорення виборів є “безвідповідальним і легковажним”.

Реклама

Залишити коментар