Штучний інтелект залучать до розмінування України — Мінекономіки

У гуманітарному розмінуванні території України допомагатиме штучний інтелект. Це стане можливим завдяки співпраці Міністерства економіки України та американської компанії Palantir.

Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

Угоду про партнерство українське міністерство та технологічна компанія підписали у Лондоні. Зазначається. що вона містить конкретні положення щодо співпраці за такими напрямками:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

Як пояснили у відомстві, платформа ШІ працюватиме з великими базами даних, сформованих усіма учасниками процесу розмінування — від органів місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств та відомств і до операторів протимінної діяльності.

Бази міститимуть як сталу інформацію, наприклад, оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися.

Очікується, що Palantir AIP, наприклад, зможе порадити, як найбільш ефективно провести очищення конкретної території — за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи з застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою у відомстві вбачають розмінування території швидше та за менших витрат.

Міністерка економіки Юлія Свириденко наголосила, що наразі потенційно забрудненими є 156 тисяч квадратних кілометрів української території.

“Прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України”,  — зазначила Свириденко.

Реклама

Залишити коментар