Україна пройшла зиму без блекаутів і графіків відключень – Шмигаль

Україна пройшла другу зиму в умовах повномасштабного вторгнення без жодного блекауту та без застосування графіків відключень для всієї країни.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

“Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення завершилася. Ми пройшли її без жодного блекауту та без застосування графіків відключень для всієї країни”, – підкреслив Шмигаль.

Він відзначив, що енергосистема працює стабільно, обмеження для споживачів не застосовуються, “наша підготовка зіграла тут ключову роль: було побудовано захист енергооб’єктів, створено запас резервного обладнання, були відновлені 90% магістральних мереж”.

За його словами, завдяки ремонтним роботам в енергосистему додали понад 2 ГВт потужності. Водночас були збільшені до 1,7 ГВт можливості для імпорту електроенергії з ЄС.

“У грудні 2023 року Україна остаточно стала членом “енергетичного ЄС”. Укренерго стало 40-м повноцінним членом ENTSO-E. Наша енергосистема повністю синхронізована з європейською”, – поінформував глава уряду.

Прем’єр також зауважив, що за останні 1,5 року крок за кроком було побудовано потужну енергетичну коаліцію на підтримку України.

“Наші міжнародні партнери передали сотні одиниць критичного обладнання. У Фонді підтримки енергетики зібрали понад €400 мільйонів. Все це для того, аби сьогодні українські родини були зі світлом, українські підприємці були зі світлом, а наша економіка працювала”, – підкреслив Шмигаль.

Окрім того, він наголосив, що наразі у підземних сховищах України – більш як 8,5 мільярда кубометрів газу, а на складах – понад 1 мільйон тонн вугілля.

“Маємо впевнено завершити цей опалювальний сезон, і одразу розпочнемо підготовку до наступної зими”, – зазначив він.

Прем’єр додав, що ще одним ключовим елементом української енергетичної стратегії є збільшення власного видобутку газу.

“У 2023 році державний “Нафтогаз” запустив 86 нових свердловин. Попри війну, видобуток газу у 2023 році збільшився”, – повідомив Шмигаль.

Він акцентував, що завданням на 2024 рік для групи «Нафтогаз» є вийти на видобуток 15 мільярдів кубометрів газу.

“Це важливо для нашої енергетичної незалежності та стійкості”, – підсумував глава уряду.

Реклама

Залишити коментар