У період дії воєнного стану за грошову винагороду жителі Чернівецького району допомагали виїхати за межі України вісьмом чоловікам призовного віку. Правоохоронці перекрили канал нелегального трансферу та задокументували протиправні дії буковинців. Наразі трьом із них слідчі поліції повідомили про підозри у вчиненні кримінального правопорушення.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
У січні цього року працівники відділу міграційної поліції ГУНП в Чернівецькій області спільно зі слідчими відділення поліції №5 (м. Глибока) та прикордонниками задокументували протиправні дії трьох жителів Чернівецького району віком 17, 19 і 23 роки.
Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що житель села Їжівці сприяв у незаконному перетині державного кордону до сусідньої країни вісьмом чоловікам.
До своєї злочинної діяльності буковинець долучив двох жителів села Чудей, які виконували роль «провідників». Знаючи місцевість прикордонної території, фігуранти в об’їзд офіційного пункту пропуску, доводили «клієнтів» до лінії розмежування державного кордону.
За місцем проживання фігурантів працівники поліції провели санкціоновані обшуки, під час яких вилучили:
- гроші;
- документи;
- чорнові записи про потенційних “клієнтів”;
- техніку (мобільні телефони, ноутбук, накопичувачі інформації, радіостанції);
- інші речові докази, які вказують на протиправну діяльність групи осіб.
Усе це поліціянти направили для проведення необхідних експертиз до Чернівецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
Також правоохоронці вилучили автомобіль на іноземній реєстрації та підроблені номерні знаки, які фігуранти використовували у своїй протиправній діяльності. Як з’ясувалося, транспортний засіб перебував на території України із порушеннями.
Наразі слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури повідомили групі осіб про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці перевіряють інформацію щодо причетності інших осіб до організації каналу нелегальної міграції.
За скоєне фігурантам загрожує позбавлення волі до дев’яти років та конфіскація майна. Досудове розслідування триває.