Суд відмовив Фаріон у поновленні на посаді у Львівській політехніці

Галицький районний суд Львова відмовив мовознавиці Ірині Фаріон у задоволенні позову до Львівської політехніки щодо її поновлення на посаді професорки кафедри української мови. Колишня викладачка заявила, що готує апеляцію.

Про це йдеться у рішенні суду.

Фаріон звільнили з навчального закладу після того, як вона заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців Збройних сил України та не може вважати їх українцями. Це викликало обурення серед військових та в суспільстві загалом.

Викладачку звільнили за порушення 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням цієї роботи.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий тоді зазначав, що «людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти».

Проте Фаріон не погодилася зі звільненням та подала до суду. У справі зазначається, що Фаріон вважає звільнення «незаконним», а накази про це “безпідставними, необґрунтованими та такими, що не ґрунтуються на реальних фактах вчинення нею аморального проступку”.

Вона також вважає, що накази про звільнення видали «без належної оцінки будь-яких фактичних даних», які б дозволяли зрозуміти, що є аморальним проступком.

Однак суд постановив, що накази ректора університету про звільнення Фаріон відповідають чинному законодавству. У суді визнали, що аморальним проступком може бути поведінка, яка принижує людську честь і гідність.

Суд також погодився з доводами відповідача про те, що у «час коли стоїть питання існування української держави, розпалювати ворожнечу, зокрема публічно принижувати воїнів, є неприпустимим».

Водночас зазначається, що суд «цілком і повністю» погодився з тим, що «питання мови для існування держави є надзвичайно важливим», адже вона «є не лише інструментом спілкування, але засобом до розуміння культури, історії, традицій та ідентичності народу».

А втім, Фаріон упродовж 30 днів може подати апеляцію.

Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду. Вона зазначила, що «апеляція буде», додавши, що заява судді «не має нічого спільного з правовим обґрунтуванням».

“Це замовна політична публіцистика, що є повною дискваліфікацією львівського судді. Цього слід було очікувати”, — написала мовознавиця.

За її словами, вона не бореться за поновлення на посаді, бо її «посада вже давно просто Ірина Фаріон». Мовознавиця і блогерка каже, що бореться за «справедливість».

“Не можна перетворювати державу в концтабір 30-х чи 60-70-х років і звільняти з праці через політичні переконання. путін щиро аплодує такому рішенню, як і офіс президента закривавленої України”, — додала вона.

Нагадаємо, Служба безпеки України також відкрила кримінальну справу проти Фаріон. Правоохоронці проводять експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа від студента з окупованого Криму.

Реклама

Залишити коментар