На МКПП “Порубне” митники затрималт чоловіка, який незаконно намагався вивезти предмети археології з України

У зону митного контролю МАПП “Порубне-Сірет” Чернівецької митниці прибув автомобіль під керуванням громадянина України, який прямував з України до Румунії в приватних справах. Для проходження митного контролю чоловік обрав смугу руху “зелений коридор”, чим засвідчив, що не переміщує товарів, обов’язкових до декларування.

Про це повідомляє Чернівецька митниця.

Під час здійснення митного контролю, а саме огляду вантажного приміщення транспортного засобу та речей, які в ньому переміщувались, митниками, у взаємодії із співробітниками УСБУ в Чернівецькій області, виявлено предмети археології – елементи кінської збруї, елементи прикрас, рівнораменні хрести, предмети побутового призначення, елементи візантійського скла.

Вищевказані предмети підпадають під дію Закону України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” від 21.09.1999 року та заборонені до вивезення за межі митної території України.

Посадовими особами митниці складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного колексу України та направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, до відповідного правоохоронного органу.

Виявлені предмети археології (вік яких, за попередньою оцінкою експерта, може становити більше 1,5 тис. років) в кількості 124 шт. вилучено.

Реклама

Залишити коментар