Польські фермери оголосили про нову блокаду кордону з Україною

Польські аграрії анонсували новий страйк, під час якого перекриватимуть дороги в деяких воєводствах країни та блокуватимуть прикордонні пункти пропуску з Україною. Акція протесту почнеться 9 лютого і триватиме місяць.

Про це заявили в польській профспілці фермерів «Солідарність».

У заяві йдеться, що у фермерів Польщі «урвався терпець» і рішення Єврокомісії від 31 січня «неприйнятне» для всієї аграрної спільноти.

31 січня Європейська Комісія запропонувала продовжити скасування експортних мит для українських товарів іще на рік. Водночас для експорту деяких товарів пропонують ввести заходи контролю.

Зокрема, такі заходи стосуватимуться м’яса птиці, яєць і цукру. Якщо імпорт цих продуктів перевищить обсяги 2022–2023 років, то мита на них введуть знову.

В заяві організації засудили «пасивність польської влади та її декларації про співпрацю з Єврокомісією» і заявили, що їм «не залишили іншого вибору, окрім як оголосити загальний страйк». Його початок призначили на 9 лютого, а закінчити його планують до 10 березня.

“Просимо наших земляків зрозуміти та усвідомити ситуацію, у якій ми всі опинилися. Ми боремося за наше спільне благо, яке полягає в тому, щоб захистити польські сімейні ферми, часто ферми кількох поколінь, від краху та банкрутства”, — закликали у фермерській профспілці.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в етері телемаратону заявив, що польські прикордонники ще не підтвердили, що протест відбудеться, однак відновлення блокади «не можна виключати».

Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак повідомив, що з польськими перевізниками досягли домовленостей і ті тимчасово припинили блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною до 1 березня. 

7 січня заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач заявив, що Україна вже виконала свою частину домовленостей щодо розблокування польсько-українського кордону. Їх узгодили ще в грудні 2023 року під час візиту представників польського уряду до Києва. Над задоволенням решти вимог польських протестувальників мав працювати польський уряд.

Реклама

Залишити коментар