Україна вперше законтрактувала турелі «ШаБля»

Україна вперше законтрактувала роботизовані турелі «ШаБля».

Про це віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у Фейсбуці.

“Технологічно посилюємо армію з Brave1 — держава вперше законтрактувала роботизовані турелі ШаБля”, – заявив Федоров.

«ШаБля» – це куленепробивна автоматизована система під кулемети, що допомагає бійцям дистанційно знищувати ворога. Саме завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників. «ШаБля» – це інновація і приклад зброї сучасної війни.

За словами Федорова, «розробка перейшла зі стартапу в сталий проєкт, який контрактує держава».

“Наша задача — допомагати створювати інновації, аби вони швидше доходили до поля бою, швидше застосовувались, ми отримували зворотний звʼязок і цих інновацій більшало. Ми повинні сіяти стартапи і давати молодим підприємцям створювати проєкти, які змінюють ситуацію на полі бою. Технології допомагають зберігати життя нашим воїнам і бути ефективними”, – наголосив віцепрем’єр-міністр.

Федоров закликав громадян, у яких є розробки, що можуть змінити ситуацію на полі бою, долучатися до платформи Brave1 і отримати грант.

“Десятки проєктів кластера вже отримали державні контракти і, можливо, ваш наступний. Наближайте перемогу власноруч”, – додав віцепрем’єр-міністр.

Реклама

Залишити коментар