Парламент схвалив закон про криміналізацію контрабанди

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів”.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Відповідне рішення ухвалено 248 голосами.

“Прийнята редакція комітету, в яку вчора ми змогли внести правки, на яких наполягав бізнес”, – заявив депутат.

Йдеться про підвищення порогів для товарної контрабанди у п’ять разів; а також підвищення порогів для підакцизних товарів у два рази.

“Вступ в силу товарної відкладається до середини 2024-го року. Як я і говорив, це дедлайн по МВФ по перезавантаженню БЕБ. Враховано численні наполягання бізнесу щодо зазначення умисної форми вини, виключно за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину”, – зазначив Железняк.

Він додав, що законом суттєво обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за “контрабандними” статтями за подання документів із неправдивими відомостями.

“У зміненій редакції вони мають бути підставою для переміщення товарів, мають підлягати обов’язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання”, – пояснив депутат.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, зміни дозволять встановити кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів.

Реклама

Залишити коментар