Офіс генпрокурора назвав компанію-виробника “Шахедів”, якими атакують Україну

Офіс генпрокурора встановив, що ударні безпілотники типу “Shahed-131\136”, якими росія обстрілює Україну, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.

Про це повідомив Офіс генпрокурора з посиланням на експертизи у відповідь на запит Суспільного.

“Отримано висновки експертних досліджень, згідно з якими БПЛА з маркуванням “Герань-2” ідентифіковано як БПЛА камікадзе типу “Shahed-136”. Інший вилучений зразок під назвою “Герань-1” ідентифіковано як ударний БПЛА камікадзе “Shahed-131″. Розробником та виробником вказаних БПЛА є компанія Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) Ісламської Республіки Іран”.

Водночас в листі немає висновків щодо ударних безпілотників інших типів, ймовірно, “Mohajer-6”, “Італмас” та інших.

“Після проведення експертиз можна буде отримати відомості про застосування нових типів безпілотників, у тому числі “Італмас”, чи інших. Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває”, – вказано у листі.

“Суспільне” зазначає, що ще у січні цього року в департаменті протидії злочинів в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора виданню повідомляли, що не можуть визначити країну-походження безпілотників, шляхи постачання, місце виготовлення та інші подробиці, однак це намагатимуться встановити.

На запитання щодо закордонних компонентів, які виявляють в дронах, прокуратура зазначила, що надіслала запити до 9 країн аби встановити шляхи постачання комплектуючих деталей. Перелік країн не уточнюється.

Реклама

Залишити коментар