Україна засудила рішення МОК допустити до Олімпіади-2024 росіян і білорусів

Очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний заявив, що рішення виконкому МОК допустити до Олімпійських ігор-2024 індивідуальних спортсменів з росії та Білорусі у нейтральному статусі є безвідповідальним і закликав МОК нарешті зняти рожеві окуляри щодо країни-агресора.

Про це інформує Міністерство молоді та спорту у Facebook.

“Ми рішуче засуджуємо безвідповідальне рішення членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету”.

За його словами,  рішення виконкому МОК дозволити російським та білоруським спортсменам ховатись за фейковою нейтральністю – безвідповідальне.

Міністр нагадав, що днями президент МОК Томас Бах анонсував, що відповідне рішення буде ухвалювати лише у березні наступного року.

“Ми зі свого боку пояснювали міжнародним партнерам та олімпійському комітету, що російські спортсмени мають такі ж паспорти, що й окупанти, які вбивають українців. А це означає, що вони несуть частину відповідальності за смерті українців. У час війни не вдасться ховатися за білим прапором “нейтральності”. Нейтральність у часи, коли у Європі триває найкривавіша війна з часів Другої світової і одна нація намагається знищити іншу – означає безвідповідальність та мовчазне потурання вбивцям”, – вказав бідний.

Також він міністр підкреслив, що росія – єдина держава, яка тричі порушувала олімпійське перемирʼя, намагається провести альтернативу Олімпіаді та погрожує приїхати на Олімпіаду на танках.

“Що ще має зробити росія – кого ще має вбити росія, щоб Міжнародний олімпійський комітет нарешті зняв рожеві окуляри щодо країни-терористки?” – спитав Бідний.

Міністр пообіцяв, що рішення стосовно участі України в Олімпійських та Паралімпійських іграх 2024 року буде ухвалено після того, як пройдуть консультації з українською спортивною спільнотою та вищим політичним керівництвом країни.

Окрім цього, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав партнерів рішуче засудити рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску росіян і білорусів до Олімпійських ігор у Парижі під нейтральним прапором.

Про це глава української дипломатії заявив у соцмережі X.

“МОК фактично дав росії зелене світло на озброєння за допомогою Олімпіади. Тому що Кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні. Я закликаю всіх партнерів рішуче засудити це ганебне рішення, яке підриває олімпійські принципи”, – зазначив міністр.

Перед цим Міжнародний олімпійський комітет (МОК) допустив до Олімпійських ігор-2024 індивідуальних спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі, команди участі не братимуть.

Фото – Vano Shlamov/AFP

Реклама

Залишити коментар