Рада перенесла побудову Національного меморіального кладовища з Биківні до Гатного

Верховна Рада під час засідання 8 грудня схвалила новий законопроєкт щодо розташування Національного військового меморіального кладовища. Його фактично дозволили перенести з Биківні до Гатного, що на Київщині.

Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк.

Так, ухвалений законопроєкт передбачає, що місце розташування кладовища визначається Кабміном. Железняк каже, що «по факту, за інформацією від урядовців, це буде Гатне».

Водночас Геращенко нагадала, що ще в травні Рада ухвалила рішення про створення Меморіального кладовища в Биківні. Цей закон нині ще не підписав президент Володимир Зеленський, але й не ветував. Уряд пізніше ухвалив постанову, у якій кладовище мали розташувати на території Гатненської громади Фастівського району на Київщині.

Раніше в Міністерстві культури пропонували розмістити кладовище на виїзді з Києва в Биківнянському лісі. Там уже створено Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де поховані жертви радянських репресій. 

Однак у заповіднику сказали, що на території Биківнянського лісу неможливо побудувати меморіальне кладовище в найкоротші терміни. Частина лісу, у якій заплановано розмістити меморіальне кладовище, не повністю досліджена, тож там можуть бути невиявлені поховання, пояснюють у заповіднику.

Реклама

Залишити коментар