Данило Лубківський: Захист національної пам’яті – це питання виживання українського народу

Захист національної пам’яті, української мови і національної віри в перемогу є надзвичайно важливими у питанні виживання українців як нації.

Про це заявив Директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський під час спеціальної події КБФ до 90-х роковин Голодомору-геноциду.

«Голод відіграє страшну роль для людського єства. Спочатку голод духовний, національний, потім голод фізичний. Я не маю сумніву, що в цьому полягав задум Сталіна і сьогодні полягає задум наступників у вигляді режиму Путіна і всієї банди цих злочинців», – наголосив він.

Данило Лубківський зазначив, що такі трагедії як Голодомор провокують страх і впливають не лише на людину, яка його пережила, а й на її нащадків.

«Ці нащадки відмовляються від мови, пам’яті, національної ідентичності, вони тікають від того, що було причиною страшного пережиття власного народу. І саме в цьому полягала мета Москви: знищити опір, сотні виступів селян проти колективізації і проти зусиль сталінського режиму. Але згодом це було зламано саме геноцидом, який мав на меті посіяти, як вічна мерзлота, жахливий страх серед українців. Їм цього не вдалося саме через те, що збереглася пам’ять», – сказав він.

Директор КБФ зазначив, що подію до 90-х роковин Голодомору-геноциду Київський безпековий форум спеціально проводить саме у Музеї Голодомору-геноциду, аби вкотре нагадати владі і українському суспільству, наскільки важливою є справа захисту національної пам’яті, української мови і національної віри в перемогу.

«Тема мовної і інформаційної політики, тема політики пам’яті заслуговує найвищої державної уваги в тому числі і структурою, яка відповідає за безпеку нашої держави. Я маю на увазі Раду національної безпеки і оборони. Саме тому Київський безпековий форму звернув на це особливу увагу. Це питання не лише безпеки – це справа екзистенційного вибору, життя нашого народу», – наголосив Данило Лубківський.

Він також додав, що в цих зусиллях особливе місце посідає діяльність українських дипломатів, які працюють над визнанням іншими країнами Голодомору як геноциду українського народу і донесення до світу правди про цю страшну трагедію.

Київський Безпековий Форум, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», – головна платформа нашої держави для обговорення проблем війни і миру, національної і світової безпеки.

Реклама

Залишити коментар