В Росії невпинно зростає інфляція, – британська розвідка

Інфляція в Росії зросла до 6 відсотків у вересні 2023 року проти 5,3 відсотка в серпні 2023 року. Це було зумовлено зростанням споживчих цін, таких як продукти харчування та пальне. Вища інфляція майже напевно збільшить витрати на фінансування війни Росії в Україні.

Про це повідомляється у звіті британської розвідки.

Центральний банк Росії (ЦБР) у відповідь підвищив базову процентну ставку на 2 відсоткові пункти до нової базової ставки в 15 відсотків. Це найвищі ставки з травня 2022 року. Цілком імовірно, що ЦБР зберігатиме високі процентні ставки до 2024 року. Це, швидше за все, збільшить вартість запозичень для російських споживачів і, ймовірно, також вплине на витрати російського уряду на обслуговування боргу.

Через зростання попиту, частково через значне збільшення витрат на оборону, а також постійний тиск жорсткості ринку праці, російська економіка, ймовірно, ризикує “перегрітися”. Це, швидше за все, забезпечить інфляцію в Росії в 2024 році вище цільового рівня в 4 відсотки. Тривала висока інфляція, ймовірно, зменшить реальні державні витрати, особливо в таких сферах, як соціальне забезпечення, де витрати зростають нижче рівня інфляції. Це додатково ілюструє переорієнтацію російської економіки на підтримку війни понад усе.

Реклама

Залишити коментар