“Музейні дискусії”: у Чернівцях проведуть зустрічі на яких обговорюватимуть єврейську культуру Буковини

31 жовтня в приміщенні Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини (Театральна площа, 5) відбудеться перша зустріч із циклу “Музейні дискусії”, який є складовою частиною проєкту “Дім пам’яті”.

Темою заходу буде “Єврейський наратив в історії Буковини: між нерозумінням та свідомим ігноруванням”. Початок буде о 15:00.

Єврейська історія буковинського краю є чи не найменш дослідженою в українській історичній науці. Незважаючи на потужну армію дослідників буковинської минувшини, багато важливих тем із життя єврейської спільноти краю різних періодів залишаються поза науковим дискурсом. Місцева єврейська історія й, зокрема, проблема антисемітизму на Буковині в періоди приналежності останньої до Королівства Румунії, а також СРСР, аналогічно, як і події Голокосту, практично не відображені в музейних експозиціях, рідко обговорюються в учнівському та студентському середовищах, все ще недостатньо висвітлюються в місцевих ЗМІ та соціальних мережах.

Учасники дискусії проаналізують причини такого стану речей, розглянуть конкретні позитивні приклади транслювання єврейського наративу у колективну пам’ять суспільства за допомогою сучасних технологій, а також спільно подумають про шляхи виправлення ситуації.

Головним спікером зустрічі буде Микола Кушнір – історик, директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини. Основний дискутант – знаний  чернівецький науковець, асистент кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олександр Филипчук.

Вхід на захід вільний. На нього запрошуються всі зацікавлені.

Реклама

Залишити коментар